تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

طرح تولید نان حجیم و نیمه حجیم | مشاوره طرح توجیهی و امکان سنجی

نان بعنوان یکی از ارکان اصلی تأمین احتیاجات غذایی انسان در طول تاریخ از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. بشر از بدو شروع دوره کشاورزی گندم را به عنوان محصول اصلی کشاورزی کشت م ی کرده و هر روزه سعی در تکامل این راه داشته است
و همواره در خلال کاشت و برداشتهای مترویال بیز اصلاح بذر و مکانیزه کردن را مد نظر داشته و خواهد داشت . در سالهای اخیر گندم بعنوان یک ماده غذایی اصلی ارزشی بالاتر از دیگر مواد اولیه پیدا کرده است . نقش نان در تغذیه، تأمین انرژی و مواد غذایی منجمله تیامین است . در چند سال اخیر مصرف نان به دلایل مترویال بیز منجمله بالا رفتن هزینه سایر مواد غذایی افزایش قابل ملاحظه ای یافته است . بدیهی است با توجه به محدودیت منابع و عدم امکانات تأمین مواد غذایی می بایست جهت رفع نیازهای تغذیه ای مرد م بویژه اقشار کم درآمد از ساده ترین روش جهت تأمین مواد موردنیاز آنها استفاده گردد . یکی از این راهها تهیه نان های مخصوص و غنی شده با پروتئین ، املاح و ویتامین ها می باشد.
نان هاي صنعتي ضايعات بسيار كم و ناچيزي در مقابل ديگر نان ها دارندو كاملا مورد استفاده قرار مي گيرند. نان هاي صنعتي به دليل كيفيت بالاي پخت، تنوع گسترده محصول و ماندگاري مناسب و از همه مهمتر انجام مرحله كامل تخمير در خميرآنها از جايگاه غذايي مناسبي برخوردارند. نان هاي موجود در بازار مصرف ايران به دليل عدم انجام تخمير موجب بروز مشكلاتي در بدن مي شوند كه يكي از آنها جلوگيري از جذب روي در بدن است كه كمبود آن موجب كوتاهي قد مي شود.
در شرايط فعلي آرد مورد نياز نانوايي هاي سنتي به قيمت ناچيزي در اختيار آنها قرار مي گيرد اما كارخانجات نان صنعتي كه قرار است در كشور توسعه يابند آرد را با قيمت واقعي دريافت خواهند نمود. قيمت يارانه اي و ناچيز آرد در كشور موجب بروز سوء جريانات مترویال بیزي از جمله قاچاق و فروش در بازار آزاد شده است. توزيع آرد يارانه اي موجب تشكيل ادارات توزيع و نظارت دولتي شده كه با پرسنل و امكاناتي كه در اختيار دارند، آنها نيز هزينه بر بيت المال تحميل مي نمايند.


حدود ۷ الي ۱۲درصد هزينه توليد نان مربوط به هزينه آرد مي باشد و بقيه هزينه ها مربوط به نيروي انساني، فضاي كار، بيمه و ماليات و… است و چنانچه هزينه هاي ديگر كاهش يابد افزايش قيمت آرد اثر چنداني بر قيمت نان نخواهد داشت. كارخانجات توليد نان صنعتي به دليل برخورداري از امتيازات زير قادر خواهند بود نيازجامعه را بشكل مطلوب پاسخ گويند:
۱- توليد انبوه نان در هر روز و ارائه به بازار مصرف
۲- تنوع بسيار گسترده محصولات براي سلايق مختلف
۳- انجام مرحله كامل تخمير خمير نان
۴- كم بودن هزينه نيروي انساني به نسبت توليد انبوه
۵- كم بودن هزينه مصرف انرژي به نسبت توليد
۶- انجام توليد انبوه در فضاي نسبتا كم و در نتيجه كم بودن هزينه اجاره مكان استقرار
۷- نداشتن دور ريز نان توليدي و جلو گيري از اسراف ۷۵۰ميليارد توماني در سال

كالاي جايگزين:

با توجه به نوع مصرف کالا مشاهده می گردد که کالای دیگری نمی تواند جانشین این محصول گردد . البته انواع نان های سطحی نظیر نان لواش، نان سنگگ، نان بربری، نان تفتان و … را می توان به عنوان کالای جانشین معرفی نمود، اما بهتر است برای این محصول جانشینی متصور نشویم.

مشخصات سرمایه گذاری طرح تولید نان حجیم و نیمه حجیم

ظرفیت پیشنهادی طرح : ۶۵۰۰ تن در سال
عمده مواد اوليه مصرفي : آرد، شکر، شورتنینگ، تخم مرغ، مایه مخمر، افزودنیها و …
اشتغال زايي (نفر) : ۳۵ نفر
متراژ زمین : ۱۸۰۰۰ مترمربع
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰
دوره بازگشت سرمایه : ۲٫۵ سال

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی. 🙂

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی در حوزه صنایع غذایی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه مینمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

وضعیت بازار و مشتریان:

در بررسي ها مشخص شد كه هر فرد در استان تهران در ماه ۶۰۸ گرم لواش، ۳۱۲ گرم بربري، ۱۹۲ گرم سنگك ماشيني، ۱۲۱ گرم سنگك، ۹۹ گرم تافتون، ۱۷ گرم نان حجيم ضايع مي كند. بطور معدل ضايعات نان توسط هر فرد در استان تهران ۱۳۵۰ گرم است. يعني يك خانواده ۵ نفره در ماه حدود ۷ كيلو گرم دور ريز نان دارد كه در ماه هزينه اي حدود ۱۵۰۰تومان به بيت المال تحميل مي كند.
دولت مي تواند جهت فرهنگ سازي و اقدام اصلاحي به همه پادگانها، مراكز علمي و آموزشي، ادارات، شركتها، نهادها و سازمانهاي وابسته اعلام نمايد تا در رستورانها از نان صنعتي استفاده كنند و آن را به قيمت تمام شده ارائه نمايند و در فيش حقوق آخر ماه بخشي از هزينه نان لحاظ گردد. همچنين دولت در مرحله واقعي كردن قيمت نان مي تواند كوپن پول نان در اختيار مردم قرار دهد تا آنها با استفاده از اين كوپن پول هر نوع ناني كه علاقه دارند خريداري نمايند. نان صنعتي به عنوان غذاي اصلي مي تواند بخش قابل توجهي از نيازهاي غذايي را تامين نمايد و قشر كم درآمد نيز از آن استفاده بيشتري خواهد داشت.
هدفمند كردن يارانه هاي نان موجب جلوگيري از اسراف روز افزون نان خواهد شد و دولت از محل جلوگيري از اين اسراف بزرگ قادر به انجام برنامه هاي مهم توسعه اي و اشتغال زا از قبيل ساخت سالانه يك كارخانه بزرگ صنايع فولاد، ساخت سالانه ۷۰۰الي ۸۰۰ كيلو متر خط ريلي پر سرعت، نصب تجهيزات آبياري قطره اي و باراني در ده ها هزار هكتار زمين وباغ و ده ها طرح بزرگ اقتصادي كه علاوه بر اشتغال زايي گسترده ارزش افزوده قابل توجهي براي كشور به دنبال خواهد داشت.[/vc_column_text]

[/vc_row]

راهنمای صنایع نان صنعتی

۵٫۰۰۰ تومان۱۰٫۰۰۰ تومان

این بسته شامل :

۱- فیلم فرآیند تولید و تجهیزات مورد نیاز خط تولید نان صنعتی
۲- کاتالوگ خط تولید نان صنعتی
۳- یک نمونه طرح توجیهی کامل تولید نان صنعتی
۴- اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت تولید نان صنعتی

توضیحات کالا

در این مجموعه آموزشی شما با کمترین هزینه به ۲۶ صفحه کاتالوگ خط تولید نان صنعتی، اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت تولید نان صنعتی در ایران، یک نمونه طرح توجیهی کامل تولید نان صنعتی و نهایتا به فیلم های فرآیند تولید و تجهیزات مورد نیاز دستیابی پیدا میکنید.
حجم این فایل در قالب مجموعه مولتی مدیا آموزشی ۱۰۱۸ مگابایت میباشد که لینک دانلود آن را بلافاصله پس از واریز آنلاین هزینه دریافت خواهید کرد.

  • ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • بیز