تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

طرح فرآوری سيب زمينی | مشاوره طرح توجیهی و امکان سنجی

خشك كردن فرآورده هاي غذايي يكي از روشهايي است كه به منظور افزايش ماندگاري مواد غذايي از گذشته هاي خيلي دور توسط بشر مورد استفاده قرار مي گرفته است .
با بكار بردن فرآيند خشك كردن از تغييرات بيولوژيكي و شيميايي بافت هاي گياهي كه توسط ميكرو ارگانيزم ها و آنزيم هاي گياهي صورت ميگيرد ، پيشگيري بعمل مي آيد . پرك و ريزدانه سيب زميني جزو فرآورده هاي خشك شده سيب زميني مي باشد.
پرك سيب زميني نوعي پوره خشك شده سيب زميني مي باشد كه براي تهيه آن ، سيب زميني يا سيب يند ، سپس توسط خشك كن غلتكي سريعاً تا ميزان Ĥ زميني ها ، پخته شده و به شكل پوره در مي رطوبت نهائي مطلوب ، خشك شده و نهايتاً صفحات پرك به اندازه هاي مناسب شكسته شده و آماده بسته بندي ميگردد.
مصرف كنندگان خانگي جزو استفاده كنندگان اصلي پرك سيب زميني در دنيا هستند . محبوبيت پرك سيب زميني ، به دليل قيمت نسبتاً پايين ، كيفيت مورد قبول و سهولت بازسازي آن مي باشد . از اين فرآورده بطور گسترده در رستورانها استفاده نمي شود ، براي اين منظور ، ريزدانه سيب -زميني ترجيح داده ميشود ؛ زيرا چگالي توده اي بالائي دارد ، توانايي تحمل همزني شديد را داراست و در مايع در حال جوش بازسازي ميشود . با توجه به اينكه پرك سيب زميني سريعاً طي چند مرحله متوالي خشك ميشود ، جذب آب مجدد توسط سلولهاي سيب زميني بسهولت انجام گرفته و نشاسته سيب زميني قدرت جذب بالاي آب را حفظ مي كند . در ميان تمامي انواع فرآورده هاي خشك شده سيب زميني ، تنها پرك سيب زميني ميتواند با آب سرد بازسازي شود كه اين موضوع باعث استفاده گسترده از آن ميگردد.

از نطقه نظر بررسي بازار محصول آنچه بايد مهم است وجود مواد اوليه درسطح كشور به طور تقريباً يكنواخت است. كه بحث در دسترس بودن اين محصول را بسيار آسان مي كند بطوري كه برنامه ريزي براي حمل به موقع را در كليه مناطق كشور پهناورمان به آساني و با هزينه مينيمم قابل اجراست. با توجه به نو پا بودن (هنوز واحد فعالي در زمينه سيب زميني پرك شده وجود ندارد) و همچنين منحصربفرد بودن اين محصولات خاصه كه مورد حمايت دولت و مسوولين مي باشد اميد به آينده اي بر رونق وجود دارد. تنوع اين نوع محصول با توجه به توان جايگزيني به جاي ديگر غلات مثلاً آرد گندم و تجربه استفاده كشورهاي ديگر مي تواند از پشتوانه هاي اين طرح در وجود بازار داخلي و خارجي باشد. همچنين توجه به صادرات اين محصول به كشورهاي همسايه و يا به قاره هاي ديگر با توجه به اينكه اين محصول در ساير كشورهاي دنيا هم به اندازه كشورمان توليد مي شود و اگر اهميت به توليد ان افزايش يابد كشور ما جز پيشگامان توليد فراوري محصولات سيب زميني در دنيا خواهد بود. اين امر وابستگي شديد به كيفيت و توان رقابتي مواد اوليه پايه محصولات يعني سيب زميني بذري با ديگر رقباي خارجي دارد كه با حل مشكل مغذي بودن سيب زميني ايراني راه ورود به بازارهاي خارجي باز خواهد شد.

مشخصات سرمایه گذاری طرح فرآوری سيب زمينی

ظرفیت پیشنهادی طرح : ۲۰۰۰ تن در سال
عمده مواد اوليه مصرفي : سیب زمینی و …
اشتغال زايي (نفر) : ۱۵نفر
متراژ زمین : ۴۵۰۰ مترمربع
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۱۱۰۰۰ میلیون ریال
دوره بازگشت سرمایه : ۳٫۷ سال

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی. 🙂

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی در حوزه صنایع غذایی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه مینمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

میزان تولید در کشور

در حال حاضر میزان ضایعات سیب زمینی تولیدی در کشور بین هزار و ۲۰ تا هزار و ۲۷۵ تن است که ۹۱۸ تا هزار و ۱۷۳ تن آن مربوط به شرایط نامناسب نگهداری، عدم وجود انبار فنی، درجه بندی و بسته بندی مناسب است. میزان تولید سیب زمینی در کشور حدود پنج میلیون تن است که استانهای اردبیل، همدان، اصفهان، کردستان، آذربایجان شرقی و فارس مقام اول تا ششم را از نظر تولید به خود اختصاص دادند. ظرفیت انبارهای موجود نگهداری سیب زمینی در کشور حدود ۱٫۶ میلیون تن است که تنها هفت درصد آنها انبارهای فنی بوده و ظرفیت نگهداری ۱۱۲ هزار تن سیب زمینی را دارد و بقیه را انبارهای سنتی فاقد سیستمهای هوادهی، رطوبت زنی و کنترل دما و … تشکیل می دهند. بر اساس آمارهای بدست آمده بیش از ۷۰۰ هزار تن از سیب زمینی تولیدی در کشور فرآوری می شود، با توجه به بالا بودن ضایعات سیب زمینی در مراحل پس از برداشت در اثر عدم وجود انبارهای مناسب و نگهداری و نیز عدم انجام عملیات درجه و بسته بندی، احداث این گونه واحدها امری ضروری است.[/vc_column_text]

[/vc_row]

  • ۲۷ام فروردین ۱۳۹۷
  • بیز